| Monitoring Application | Frequency |
| Contact Configuration | DP-NO/NC |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Time Delay | 0.1 → 10s |
| Frequency Sensing Range | 40 → 70Hz |
| Series | HHZ |
| Height | 92.6mm |
| Operating Temperature Range | +50°C |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Width | 35mm |
| Dimensions | 69 x 35 x 92.6mm |
| Length | 69mm |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
| Minimum Frequency Sensed | 40Hz |
| Maximum Frequency Sensed | 70Hz |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.