| Monitoring Application | Level |
| Voltage Sensing Range | 24 → 240V ac |
| Contact Configuration | DPDT |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Minimum Current Sensed | 10mA |
| Maximum Current Sensed | 5A |
| Time Delay | 0.1 → 5s |
| Frequency Sensing Range | 50 → 60Hz |
| Series | HNM |
| Current Range | 10 mA → 5A |
| Height | 92.6mm |
| Operating Temperature Range | +50°C |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Width | 35mm |
| Dimensions | 69 x 35 x 92.6mm |
| Length | 69mm |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.