| Monitoring Application | Speed |
| Contact Configuration | SP-NO/NC |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Time Delay | 15ms |
| Series | HSV |
| Height | 92.6mm |
| Operating Temperature Range | +50°C |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Width | 35mm |
| Dimensions | 69 x 35 x 92.6mm |
| Length | 69mm |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.