| Monitoring Application | Frequency |
| Contact Configuration | SPDT |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Time Delay | 0 → 20 s, 0 → 30s |
| Frequency Sensing Range | ±5Hz |
| Series | MK9143N |
| Height | 90mm |
| Operating Temperature Range | +60°C |
| Terminal Type | Screw |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Width | 22.5mm |
| Dimensions | 97 x 22.5 x 90mm |
| Length | 97mm |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Minimum Frequency Sensed | -5Hz |
| Maximum Frequency Sensed | +5Hz |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.