| Monitoring Application | Level |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Time Delay | 0.2 → 20s |
| Series | IL 9151 |
| Height | 90mm |
| Operating Temperature Range | +60°C |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Width | 35mm |
| Dimensions | 59 x 35 x 90mm |
| Length | 59mm |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.