| Monitoring Application | Multifunction |
| Contact Configuration | DPDT |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Time Delay | 0.02 s → 9999h |
| Series | MK7830N |
| Height | 90mm |
| Operating Temperature Range | +55°C |
| Terminal Type | Screw |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Width | 22.5mm |
| Dimensions | 99 x 22.5 x 90mm |
| Length | 99mm |
| Maximum Operating Temperature | +55°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.