| Monitoring Application | Phase |
| Electrical Phase | 3 |
| Contact Configuration | SPDT |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Time Delay | 0 → 10s |
| Series | BH 9097 |
| Height | 84mm |
| Operating Temperature Range | +55°C |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Width | 45mm |
| Dimensions | 121 x 45 x 84mm |
| Length | 121mm |
| Maximum Operating Temperature | +55°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.