| Monitoring Application | Level |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Time Delay | 0.1 → 30s |
| Series | Eaton Moeller |
| Height | 78mm |
| Operating Temperature Range | -25 → +60°C |
| Terminal Type | Screw |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Width | 22.5mm |
| Dimensions | 109.5 x 22.5 x 78mm |
| Length | 109.5mm |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.