| Monitoring Application | Level |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Series | Eaton Moeller |
| Height | 85mm |
| Operating Temperature Range | +60°C |
| Terminal Type | Screw |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Width | 23mm |
| Dimensions | 110 x 23 x 85mm |
| Length | 110mm |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.