| Monitoring Application | Current |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Series | RMH |
| Height | 72mm |
| Operating Temperature Range | +55°C |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Width | 72mm |
| Dimensions | 117 x 72 x 72mm |
| Length | 117mm |
| Maximum Operating Temperature | +55°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.