| Monitoring Application | Level |
| Contact Configuration | SPDT |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Time Delay | 0.1 → 5s |
| Series | Harmony Control |
| Height | 90mm |
| Operating Temperature Range | +50°C |
| Terminal Type | Screw |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Width | 35mm |
| Dimensions | 72 x 35 x 90mm |
| Length | 72mm |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.