| Monitoring Application | Current |
| Electrical Phase | 3 |
| Contact Configuration | DPDT |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Current Sensitivity | Overcurrent |
| Time Delay | 0.1 → 20s |
| Series | 3UG4 |
| Height | 102mm |
| Operating Temperature Range | +60°C |
| Terminal Type | Screw |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Width | 22.5mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.