| Monitoring Application | Current |
| Electrical Phase | 3 |
| Contact Configuration | SPDT |
| Series | 3RR2 |
| Current Range | 4 → 40A |
| Height | 109mm |
| Operating Temperature Range | +60°C |
| Terminal Type | Spring |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Width | 45mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.