| Monitoring Application | Current |
| Contact Configuration | SPST |
| Frequency Sensing Range | 50 → 60Hz |
| Series | 3RF2920 |
| Height | 101.5mm |
| Operating Temperature Range | +60°C |
| Terminal Type | Screw |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Width | 22.5mm |
| Dimensions | 67 x 22.5 x 101.5mm |
| Length | 67mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.