| Monitoring Application | Speed |
| Contact Configuration | SPDT |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Series | TR4800 |
| Height | 48mm |
| Operating Temperature Range | +60°C |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
| Width | 48mm |
| Dimensions | 91 x 48 x 48mm |
| Length | 91mm |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.