| Coil Voltage | 220 → 240V ac |
| Contact Configuration | 4PDT |
| Mounting Type | Plug In |
| Switching Current | 5A |
| Number of Poles | 4 |
| Coil Resistance | 18790 Ω |
| Coil Power | 1.3W |
| Series | MY |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.