| Supply Voltage | 100 → 240V ac |
| Number of Channels | 2 |
| Safety Contacts | 5 |
| Function | Emergency Stop |
| Auxiliary Contacts | 1 |
| Safety Category ISO 13849-1 | 4 |
| PL ISO 13849-1 | e |
| Width | 45mm |
| Depth | 111mm |
| Series | G9SA |
| Performance Level | e |
| Length | 94mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.