| Supply Voltage | 24V dc |
| Number of Channels | 2 |
| Function | Safety Switch/Interlock |
| Safety Category ISO 13849-1 | 4 |
| Safety Category (ISO 13849-1) | 4 |
| Terminal Type | Screw |
| Width | 45.5mm |
| Depth | 115mm |
| Series | G9SX-GS |
| Length | 100mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.