| Mounting Type | DIN Rail |
| Terminal Type | Screw |
| Height | 80mm |
| Series | PLC-OSC-LPE-24DC/48DC/100 |
| Length | 6.2mm |
| Depth | 86mm |
| Dimensions | 6.2 x 86 x 80mm |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Manufacturer Part No. | 2903171 |
| Operating Temperature Range | -25 → +60°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.