| Mounting Type | DIN Rail |
| Dimensions | 75 x 6 x 75mm |
| Depth | 75mm |
| Length | 75mm |
| Operating Temperature Range | -20 → +70 °C |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Dimensions | 75 x 6 x 75 mm |
| Operating Temperature Range | -20 → +70°C |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.