| Maximum Load Current | 50 A |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Maximum Load Voltage | 32 V |
| Minimum Load Voltage | 3 V |
| Switching Type | Zero Cross |
| Minimum Load Current | 250 mA |
| Range | RGS1A |
| Series | RGS |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.