| Maximum Load Current | 100 A |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Maximum Load Voltage | 440 V ac |
| Minimum Load Voltage | 42 V ac |
| Switching Type | Zero |
| Minimum Load Current | 500 mA |
| Range | RM1A |
| Output Device | Varistor |
| Series | RM 40 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.