| Maximum Load Current | 75 A rms |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Maximum Load Voltage | 660 V |
| Maximum Control Voltage | 32 V |
| Switching Type | Zero Cross |
| Control Voltage Range | 4 → 32 V dc |
| Minimum Load Current | 400 mA |
| Load Voltage Range | 42 → 660V ac |
| Dimensions | 103 x 73.5 x 41mm |
| Depth | 73.5mm |
| Length | 103mm |
| Height | 41mm |
| Minimum Operating Temperature | -30°C |
| Operating Temperature Range | -30 → +80°C |
| Maximum Operating Temperature | +80°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.