| Maximum Load Current | 50 A |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Maximum Load Voltage | 510 V rms |
| Minimum Load Voltage | 24 Vrms |
| Switching Type | Instantaneous (Random) |
| Minimum Load Current | 5 mA rms |
| Output Device | Thyristor |
| Series | GN2 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.