| Maximum Load Current | 325 mA |
| Mounting Type | PCB Mount |
| Switching Type | AC/DC |
| Number of Poles | 1 |
| Output Device | MOSFET |
| Relay Type | AC |
| Series | PVA13 |
| Dimensions | 8.63 x 6.47 x 3.42mm |
| Depth | 6.5mm |
| Length | 8.6mm |
| Height | 3.9mm |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Capacitance | 1pF |
| Operating Temperature Range | -40 → +85°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.