| Maximum Load Current | 40 A |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Load Voltage | 240 V ac |
| Minimum Load Voltage | 24 V ac |
| Minimum Load Current | 40 A |
| Range | OMRON |
| Output Device | Triac |
| Series | G3NA |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.