| Mounting Type | DIN Rail |
| Terminal Type | Screw |
| Series | G3PE |
| Depth | 130mm |
| Length | 44.5mm |
| Height | 100mm |
| Minimum Operating Temperature | -30°C |
| Operating Temperature Range | -30 → +80°C |
| Maximum Operating Temperature | +80°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.