| Maximum Load Current | 75 A |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Load Voltage | 480 V ac |
| Minimum Load Voltage | 180 V ac |
| Switching Type | Zero Crossing |
| Minimum Load Current | 1000 mA |
| Range | G3PH |
| Contact Configuration | SPST-NO |
| Output Device | Thyristor |
| Series | G3PH-5075B 5-24VDC |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.