| Maximum Load Current | 0.12 A |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Load Voltage | 100 V |
| Minimum Load Current | 650 mA |
| Range | G3VM |
| Contact Configuration | SPST |
| Output Device | MOSFET |
| Series | G3VM |
| Dimensions | 1.65 x 1.45 x 2mm |
| Depth | 1.5mm |
| Length | 1.7mm |
| Height | 2mm |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Capacitance | 30pF |
| Operating Temperature Range | -20 → +100°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.