| Maximum Load Current | 2 A |
| Mounting Type | PCB Mount |
| Maximum Load Voltage | 264 V rms |
| Minimum Load Voltage | 75 V rms |
| Switching Type | Non Zero Crossing |
| Minimum Load Current | 20 mA |
| Range | AQ-G |
| Contact Configuration | SPST |
| Output Device | Phototriac |
| Series | AQ-G |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.