| Maximum Load Current | 1.2 A |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Load Voltage | 200 V rms |
| Minimum Load Voltage | 100 V rms |
| Switching Type | Non Zero Crossing |
| Contact Configuration | SPST |
| Output Device | Triac |
| Series | AQ-H |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.