| Maximum Load Current | 0.3 A |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Terminal Type | Through Hole |
| Dimensions | 4.78 x 6.4 x 3.2mm |
| Depth | 6.4mm |
| Length | 4.8mm |
| Off State Leakage Current | 1 μA |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Operating Temperature Range | -40 → +85°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.