| Maximum Load Current | 100 mA |
| Mounting Type | PCB Mount |
| Maximum Load Voltage | 350 V |
| Maximum Control Voltage | 1.5 V |
| Output Device | PhotoMOS |
| Dimensions | 9.37 x 4.4 x 2.1mm |
| Depth | 4.4mm |
| Length | 9.4mm |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Operating Temperature Range | -40 → +85°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.