| Mounting Type | DIN Rail |
| Switching Type | 1NO Contact |
| Contact Configuration | SPST |
| Terminal Type | Screw |
| Relay Type | Solid State Relay |
| Series | DEK-OE- 24DC/24DC/100KHZ |
| Dimensions | 6.2 x 56 x 80mm |
| Depth | 56mm |
| Length | 6.2mm |
| Height | 80mm |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Special Features | Reverse Polarity Protection, Surge Protection |
| Operating Temperature Range | -20 → +60°C |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.