| Mounting Type | DIN Rail |
| Contact Configuration | SPST |
| Relay Type | Solid State Relay |
| Series | DEK-OE- 24DC/48DC/100 |
| Series | DEK-OE- 24DC/48DC/100 |
| Dimensions | 56 x 6.2 x 80mm |
| Depth | 56mm |
| Length | 80mm |
| Height | 80mm |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Operating Temperature Range | -20 → +60°C |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.