| Mounting Type | DIN Rail |
| Series | DEK-OV- 24DC/240AC/800 |
| Series | DEK-OV- 24DC/240AC/800 |
| Depth | 56mm |
| Length | 80mm |
| Operating Temperature Range | -20 → +60 °C |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Operating Temperature Range | -20 → +60°C |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.