| Maximum Load Current | 30 A |
| Mounting Type | PCB Mount |
| Maximum Load Voltage | 66 V dc |
| Minimum Load Voltage | 54 V dc |
| Switching Type | AC/DC |
| Minimum Load Current | 10 mA |
| Range | OPT |
| Contact Configuration | SPST |
| Series | OPT |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.