| Minimum Load Current | 10 mA |
| Relay Type | Solid State Relay |
| Series | OPT |
| Dimensions | 15 x 5 x 28mm |
| Depth | 15mm |
| Height | 28mm |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Operating Temperature Range | -25 → +60°C |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.