| Mounting Type | DIN Rail |
| Series | PLC-OSC- 24DC/24DC/2 |
| Series | PLC-OSC- 24DC/24DC/2 |
| Dimensions | 80 mm x 6.2 mm x 94mm |
| Depth | 94mm |
| Length | 80mm |
| Operating Temperature Range | -25 → +60 °C |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Operating Temperature Range | -25 → +60°C |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.