| Maximum Load Current | 55 A |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Maximum Load Voltage | 600 V |
| Minimum Load Voltage | 48 V |
| Maximum Control Voltage | 660 V |
| Switching Type | Zero Point |
| Minimum Load Current | 500 mA |
| Range | 3RF2 |
| Series | 3RF |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.