| Supply Voltage | 24V dc |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Time Range | 3 → 60min |
| Number of Timer Functions | Single |
| Maximum Current | 10A |
| Maximum Voltage | 24V dc |
| Terminal Type | Screw |
| Minimum Voltage | 24V |
| Power Supply | External |
| Length | 62mm |
| Series | Harmony XB5 |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Minimum Current | 0.01A |
| Time Delay | 5ms |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.