| Mounting Type | DIN Rail |
| Contact Configuration | SPDT |
| Width | 18mm |
| Length | 66mm |
| Series | IRTB |
| Maximum Operating Temperature | +55°C |
| Time Delay | 0.1 → 360000s |
| Minimum Operating Temperature | -5°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.