| Supply Voltage | 240V ac |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Maximum Current | 16A |
| Maximum Voltage | 240V ac |
| Minimum Voltage | 220V ac |
| Width | 148mm |
| Length | 93mm |
| Series | Wiser |
| Depth | 31mm |
| Maximum Operating Temperature | +45°C |
| Minimum Current | 1A |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.