| Module Type | Resistance Isolator to repeat RTD Signals |
| Input Signal Type | RTD |
| Output Signal Type | Resistance |
| Input Range | 10 Ω → 400Ω |
| Output Range | 10 Ω → 400Ω |
| Supply Voltage | 20 → 35V dc |
| Mounting Type | DIN Rail Mount |
| Series | MTL |
| Termination | Screw |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.