| Module Type | Universal Signal Converter |
| Input Signal Type | Universal |
| Output Signal Type | Universal |
| Input Range | 0 → 100 kHz, 0 → 4500 Ω, -10 → 30 V, 15 → 31 bit, -200 → 2315°C |
| Output Range | 14 bit, 0 → 10 V, 0 → 1000 Hz, 0 → 20mA |
| Supply Voltage | 90 → 260V ac |
| Mounting Type | DIN Rail Mount |
| Operating Temperature Range | -20 → +60°C |
| Series | CI45 |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Standards Met | cUL, UL |
| Termination | Screw/Spring |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.