| Module Type | Switching Amplifier |
| Input Signal Type | NPN, PNP |
| Output Signal Type | Current |
| Input Range | 20 V dc → 30V dc |
| Supply Voltage | 24V |
| Mounting Type | DIN Rail Mount |
| Operating Temperature Range | 0 → +55°C |
| Series | 3118 |
| Maximum Operating Temperature | +55°C |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.