| Module Type | Interface Converter |
| Supply Voltage | 24V ac/dc |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Operating Temperature Range | 0 → +55°C |
| Series | PSM |
| Number of Channels | 2 |
| Interface | RS232, RS485 |
| Maximum Operating Temperature | +55°C |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Standards Met | EAC |
| Signal Conditioner Function | Converting |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.