| Module Type | Signal Isolator |
| Input Signal Type | Current |
| Output Signal Type | Current |
| Input Range | 4 → 20mA |
| Output Range | 2 x 4-20mA |
| Supply Voltage | 115 V ac, 230V ac |
| Mounting Type | DIN Rail Mount |
| Operating Temperature Range | 0 → +45°C |
| Series | BD |
| Maximum Operating Temperature | +45°C |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Termination | Screw |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.