| Module Type | Trip Amplifier |
| Input Signal Type | Current |
| Output Signal Type | Relay |
| Input Range | 4 → 20mA |
| Supply Voltage | 115V ac |
| Mounting Type | DIN Rail Mount |
| Operating Temperature Range | 0 → +45°C |
| Series | BD |
| Maximum Operating Temperature | +45°C |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Termination | Screw |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.