| Module Type | USB Interface Cable |
| Output Signal Type | RS-232 |
| Input Range | 1.6 → 5.6V |
| Supply Voltage | 1.6 → 5.6V |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Operating Temperature Range | -10 → +50°C |
| Series | ACT20X |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
| Termination | Screw |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.